Doprava

Záleží nám na tom, aby se objednané zboží dostalo k Vám, našim zákazníkům, přesně na určené místo, aby bylo doručeno v pořádku, včas a s minimálními náklady. 

1. Expedice zboží

Dopravu zboží k zákazníkovi zajištujeme prostřednictvím přepravní společnosti TOPTRANS nebo vlastními vozidly. Způsob dopravy volíme s ohledem na vzdálenost, charakter zboží a objednané množství. Zboží je možno také odebrat osobně v některé z našich prodejen (v Hustopečích nad Bečvou, nebo Valašském Meziříčí - přesná adresa je uvedena v záložce KONTAKTY).

Na Vaši e-mailovou adresu vždy zasíláme zprávu o expedici zboží z našeho skladu. V případě osobního odběru Vás informujeme o možnosti jeho vyzvednutí i telefonicky. Dodací lhůta je uvedena u každého zboží. Jestliže objednávka obsahuje zboží s různými dodacími lhůtami, je zpravidla expedováno najednou až je vše na našem skladě. 

2. Dodání zboží k zákazníkovi

Při dodání na adresu obdrží dopravce telefonní číslo zákazníka pro případ upřesnění místa nebo pokud není nikdo na dané adrese k zastižení. V tomto případě je možné si domluvit opakované dodání nebo vyzvednutí zboží u dopravce. V případě, že obdržíte e-mail o expedici zboží a do 3 pracovních dnů není zboží dodáno na adresu ani Vás nekontaktuje zástupce přepravní společnosti, prosím, informujte nás telefonicky nebo e-mailem.

Za dodání zboží se považuje okamžik složení zásilky před domem / vchodem na adrese určení. Po řidiči (dopravci) není možno požadovat vynesení do bytu nebo domu - tuto službu neposkytujeme.

Pokud není možno zboží doručit z důvodů, které leží na straně zákazníka (např. není opakovaně i přes dohodnutý termín přítomna pověřená osoba k převzetí zboží, zákazník není schopen uhradit kupní cenu, apod.), nese kupující náklady spojené s opakovaným dodáním v plné výši, případně i škodu, která opakovaným dodáním prodávajícímu vznikla.

Zboží je dodáváno v demontovaném (rozloženém) stavu spolu s podrobným návodem a s veškerým příslušenstvím pro jeho smontování. Montáž nezajišťujeme. Některé výrobky mohou být dodávány již smontované. Veškeré díly jsou důkladně zabaleny a pojištěny proti poškození.

Zásilka se zbožím vždy obsahuje daňový doklad (fakturu), případně vyžaduje-li to povaha zboží také návod na používání v českém jazyce a záruční list. Pokud není přiložen, slouží jako záruční list daňový doklad. 

3. Postup při převzetí zboží

Kupující je povinen prohlédnout zboží bezprostředně při jeho převzetí. Zejména je třeba zkontrolovat počet balení dle etikety na jednotlivých balících nebo podle dodacího či přepravního listu. Počet balení je vhodné zapsat při převzetí do přepravního listu dopravce.

Pokud je zjištěno mechanické poškození obalu výrobku, je kupující povinen zkontrolovat stav zboží a v případě poškození vyhotovit záznam o poškození za přítomnosti dopravce. Odpovědnost za poškození v průběhu přepravy nese dopravce, veškeré zboží je pojištěno. Na základě vyhotoveného záznamu bude zákazníkovi po uzavření škodní události s dopravcem poskytnuta přiměřená sleva nebo dodán nový výrobek. Pokud zásilka obsahuje sklo nebo skleněné části, je nezbytné tyto díly vybalit a zkontrolovat zvlášť. Poškození nebo rozbití skla je třeba zapsat do přepravního listu. Podepsáním přepravního listu kupujícím, kupující souhlasí s jeho převzetím a stvrzuje, že dorazilo nepoškozené vinou dopravy. Na pozdější reklamce způsobené vinou dopravy nelze brát zřetel a budou zamítnuty.

V případě zjištění výrobní vady po rozbalení zásilky, jejíž obal nebyl porušen, je kupující oprávněn zboží reklamovat. Reklamace zboží se řídí reklamačním řádem uvedeným v samostatné sekci REKLAMACE (www.mahon.cz). 

4. Dopravné

Výše poplatku za dopravu závisí na objemu objednávky a způsobu doručení. V případě, že hodnota objednaného zboží (včetně DPH!) překročí 29.999,- Kč, doručíme Vám zboží kamkoliv v ČR na naše náklady, neplatíte tedy za dopravu vůbec nic. Pokud je hodnota objednávky (včetně DPH) do 29.999,- Kč (včetně), činí dopravné od 290,- Kč dle vzdálenosti.

Zvolíte-li si při objednání osobní odběr zboží v některé prodejně MAHON, pak také neplatíte žádný poplatek za dopravu. V takovém případě si zboží musíte odebrat do 3 pracovních dnů od obdržení aviza, jinak Vám bude odesláno bez předchozího upozornění na Vaši adresu na dobírku (cena se pak může zvýšit o dopravné a manipulační poplatek 400,- Kč). 

Prosíme věnujte pozornost také našim OBCHODNÍM PODMÍNKÁM.

V případě dotazů nebo připomínek prosíme volejte nebo nám napište: tel. 571 611 611 nebo 581 694 140 (v pracovní dobu), e-mail: nabytekmahon@centrum.cz

Více údajů naleznete pod záložkou KONTAKT